Evde Fransızca Öğrenmek

Cagridilokulu

Fransızca hepimizin bildiği gibi İngilizce’den sonra öğrenmek için en çok tercih edilen dildir. Sebebi ise yaklaşık 240 milyon insanın Fransızca’yı konuşabiliyor olmasıdır. Fransızca bir kültür dilidir diyebiliriz. Geçmişten günümüze yetiştirdiği birçok sanatçı ve bilim insanının eserleri ile dünyaya ve yeni nesillere çok büyük katkıları olan Fransa’nın, dilini öğrenmek bizim açımızdan değerli ve gereklidir. Fransızca öğrenmek de birçok Fransız sanatçının eserlerini bizzat okuyabilmek ve yorumlayabilme fırsatını veriyor bize. Fransızca öğrenmek için birçok yol vardır. Mesela evde Fransızca öğrenmek gibi. Evde Fransızca öğrenmenin büyük rahatlıkları olduğu kanısındayız. Fakat disiplinli biriyseniz. Eğer duygu durumunuza göre çalışma saatleriniz veya veriminiz artıp azalıyorsa bir kuruma yazılıp ders almak daha iyi bir seçenek gibi duruyor. Sorumluluk sahibi bireyler için büyük kolaylık olan evde öğrenmek isteyenler için de bizce kendi zamanınıza uygun planlamalar yapmak en mantıklısı. Ayrıca hobilerinizi Fransızca’ya uyarlayarak da öğrendiklerinizi pekiştirebilirsiniz. Örneğin müzik dinlemeyi seviyorsanız artık Fransızca müzikler dinlemeye başlayabilir, oyun oynamayı seviyorsanız ayarlardan oyunun dilini Fransızca olarak değiştirebilirsiniz.

Kendi Kendine Fransızca

Fransızca öğrenmek için illa bir Fransızca dil kursuna yazılmanız gerekmez. Evde kendi kendinize de disiplinli çalışırsanız öğrenebilirsiniz. İlerleyen teknoloji ile bir internetteki platformlardan ya da online ders alarak da öğrenilebilirsiniz diyebiliriz. Evde Fransızca öğrenmek çoğu zaman birçok yönden kolaylık sağlar bize. Eğer evde öğreniyorsak ve zamanımızı iyi kontrol edebilen bir kişiliğe sahipsek tabi büyük kolaylıktır. Fakat aksi durumlarda öğrenmemiz zorlaşabilir. Ekonomi, eğitim, bilim, ticaret gibi sayısız alanda önde gelen ülkelerden biridir diyebiliriz Fransa için. Avrupa Birliği, Unesco, NATO, Interpol gibi ve daha birçok  Dünya çapındaki organizasyonun dili olan Fransızca’ yı öğrenmek yararlıdır diye düşündük. Hâlâ öğrenmediyseniz öğrenmenizi ve kendinize yatırım yapmanın olumlu sonuçlarını izlemenizi tavsiye ediyoruz. İşinizi kolaylaştırmak adına Fransızca’yı kendi kendinize öğrenmenin en etkili yollarını söyleyelim:

 • Sürekli pratik yapmak,
 • Alfabeyi tekrar etmek,
 • Öğrendiklerinizi tekrar etmek,
 • Fransızca konuşulan ülkeleri ziyaret etmek,
 • Telefonunuzu ayarlardan dilini değiştirmek,
 • Fransızca kitap okumaya çalışmak,
 • Fransızca altyazılı film veya dizi izlemek.

Evde Fransızca Öğrenmek Kolay Mı

Evde Fransızca öğrenmek herhangi bir Fransızca dil kursuna gitmekten daha kolay, bunun nedenlerini de şöyle sıralayalım:

 • Sınıf ortamı okuldan kalma bir düşünce olarak ile sıkıcı geliyor.
 • Dikkat dağıtan unsurların varlığı.
 • Kurslar çok pahalı.
 • Fransızca öğreneceğiniz zamanları kurs belirliyor.
 • Tek öğretmen bir sürü kişi ile ilgileniyor.

Bu gibi nedenler yüzünden bizce evde Fransızca’yı kendi kendinize öğrenmek daha kolay. Çoğu kişi tarafından öğrenmesi zor görülen dillerden olduğu fikrini duyuyoruz bu dilin. Fakat Romen dillerinden biri olan Fransızca dil bilimcilere göre öğrenmesi en kolay dillerden. Fransızca’yı öğrenirken ona karşı önyargılı yaklaşmazsak ve elimizden gelen tüm gayreti gösterirsek bize kolay gelir. Siz bu dile ister İngilizce diyin ister Fransızca isterseniz de Japonca. Yani sadece Fransızca için değil her çeşit dil için aynı şey söylenilebilir. Öğrenmeye karşı bakış açınızın, ne öğreniyor olursanız olun öğrendiğiniz şey üzerinde azımsanamayacak çoklukta bir etkisi vardır. Bu yüzden evde Fransızca öğrenirken ilk olarak bakış açınızı değiştirmekle kendinize büyük bir kolaylık sağlayacağınızı düşündük.

Evde Fransızca Öğrenmek Zor Mu ?

Günümüzde artık evden çalışmak hiçte zor olmamaktadır. Bunun için bir çok program ve uygulama bulunmaktadır. Kendiniz için en uygun olanı seçip eğitime başlayabilirsiniz.

Kendi Kendine Fransızca Öğrenilebilir Mi ?

Bu kişinin bilgi ve öğrenme becerilerine bağlı bir durumdur. Gerekli şartlar ve donanıma sahipseniz öğrenebilirsiniz.

Call Now Button
Ortadogulular İngilizcekursu Tuncsuditol Palmahukuk Ceyhunguvel Naciözkan Hakanmert Mervekolman Prodor MustafaKök Kayakocvib