Fransızca Güzel Kelimeler

Cagridilokulu

Bazı kelimeler kulağa hoş gelmesinin yanında barındırdığı anlamlarıyla bizi adeta büyülüyor ve ufkumuzu genişletiyor. Her dilde her kelimenin büyüsü farklı oluyor. Dilimiz birçok alanda zengin de olsa bazı hisleri ve kelimeleri anlatmaya yetmediği olabiliyor. Hatta bir şeyi anlatmak için çok uzun cümleler kullanmak zorunda kalabiliyoruz. Aynı zamanda bir kelimenin yalnız bir dile ait olması o kültür hakkında birçok şey anlatıyor olmasını da es geçmeyelim. Kimi zaman da duygularımızı anlatmak hayata bakış açımızı belirtmek için veya birilerine mesaj vermek için sosyal medyada Fransızca güzel kelimeler veya Fransızca anlamlı sözler paylaşmak isteriz. Genel olarak hepimizin başvurduğu bir yoldur bu. Bizi etkileyen sözlerde genellikle kendimizden bir şeyler buluruz. Bu yüzden bu duyguyu tarif etmekte başvurduğumuz yöntemlerden biridir güzel, anlamlı kelimeler kullanmak.

Fransızca İltifatlar

Karşımızdakine Fransızca güzel kelimeler söylemek isteyebiliriz. Buna karşın şimdi biraz Fransızca iltifatlar inceleyelim:
“Jolie Laide” kelimesi de güzel bir iltifat örneğidir. Kelimenin tam olarak çevirisi “tatlı-çirkin” manasına geliyor. Kişinin herkesin aksine bir şekilde çekici gelmesi anlamına geliyor. Fransızcası “Ma belle et jolie, fleur de Lilas.” olan bu iltifat ise “ Benim tatlı ve güzel leylak çiçeğim.” anlamına gelmektedir. “Sen benim için teksin. ” anlamına gelen “Tu es unique pour moi.” sözü de sevgililerimize söyleyebileceğiniz anlamlı bir iltifat olarak karşımıza çıkıyor. “Tu es la plus belle fille du monde” ise “Sen dünyanın en güzel kızısın.” anlamına geliyor. “Çok güzel gözlerin var.” iltifatının Fransızca karşılığı “Tu as de très jolis yeux.”dir. “Dans chaque rêve,comme une poësie, tes yeux”  sözleri de “Her rüyada şiir gibi gözlerin.” anlamına geliyor.

Fransızca İltifatlar Okunuşu

Yukarda kullandığımız Fransızca iltifatların şimdi de okunuşlarını inceleyelim dedik. İşte Fransızca güzel kelimeler ile bir araya gelmiş iltifatların okunuşları:
Mesela “Jolie Laide”  sözünün okunuşu “jöli led” şeklindedir. “Ma belle et jolie,fleur de Lilas.”ın okunuşu “ma belet jöli filöğ de lila” şeklinde okunur. 

Fransızca Güzel Anlamlı Kelimeler

  • “Tu es unique pour moi.” okunuşu ise “tu e nig po mua”dur.
  • “Tu es la plus belle fille du monde” sözünün okunuşu “tu e la pü bel ficu mund” şeklindedir. 
  • “Tu as de très jolis yeux.” un okunuşu “tü a dü he juliz yü” şeklindedir.
  • “Dans chaque rêve,comme une poësie, tes yeux.” sözleri “don şag hev komün puezi tiz yü” şeklindedir.
  • “Mon ange.” iltifatının okunuşu “mon onj” şeklindedir.
  • “Toi tu es mon solei? dicen”in okunuşu “tüa çü e mon solei disen” şeklindedir.

Fransızca Aşk Sözleri ve Anlamları

Aşkın sembolü Paris hepimizin bildiği gibi Fransa’nın başkentidir. Dolayısıyla birçok Fransızca güzel kelimeler bulunan sokakları, birçok evlenme teklifine konuk olmuş; Fransa şehri ile ilgili, Fransızca aşk sözleri ve anlamlarıpaylaşalım sizinle: “La vie est une fleur dont I’amour est le miel.” sözü ünlü şair Victor Hugo’nun “Hayat balının aşk olduğu gerçektir.” anlamına gelen bir sözüdür. Bunun yanı sıra Antoine de Saint-Exupery’nin “Aşk birbirine bakmak değil, birlikte aynı yöne bakmaktır.” anlamına gelen güzel sözünün Fransızcası “Aimer, ce n’est pas se regarder I’un I’autre, c’est regarder ensemble dans la même direction. Honorê de Balzac’ın “L’amaur est comme le vent, nous ne savons pas d’ou il vient” sözü “Aşk rüzgar gibidir, nereden geleceğini asla bilemeyiz.” demektir.

Ankara fransızca kursları olarak sizler için hazırladığımız fransızca güzel anlamlı kelimeler içeriği burada sona eriyor.

Fransızca Güzel Kelimeler İçin Örnekler Nelerdir ?

“Jolie Laide” kelimesi de güzel bir iltifat örneğidir. Kelimenin tam olarak çevirisi “tatlı-çirkin” manasına geliyor. Kişinin herkesin aksine bir şekilde çekici gelmesi anlamına geliyor

Fransızca İltifatlar Nelerdir ?

La vie est une fleur dont I’amour est le miel : Hayat balının aşk olduğu gerçektir.

Call Now Button
Ortadogulular İngilizcekursu Tuncsuditol Palmahukuk Ceyhunguvel Naciözkan Hakanmert Mervekolman Prodor MustafaKök Kayakocvib