Fransızca Kendini Tanıtma

Cagridilokulu

Öğrenmek insanı mutlu kılar. Bu her şeyi öğrenmek olabilir. İster bir yemek tarifi olsun isterse bir yabancı dil. Fransızca öğrenmek de Blaise Pascal, Montaigne, La Fontaine, Moliere, Jean Jacques Rousseau, Chateaubriand, Lamartine’i bilmektir. Bu kişilerin eserlerini kendince bizzat  yorumlayabilmektir diyebiliriz. Velhasıl Fransızca öğrenmenin keyifli ve öğretici olduğundan bahsediyoruz. Fransızca öğrenmek çoğu zaman korkutucu gelebilir ya da böyle duyumlar alabilirsiniz. “Fransızca’ yı öğrenmeye nereden başlarım, başlasam başarabilir miyim?” gibi sorular kafanızda dolaşıyor olabilir. Fransızca’ya alfabe öğrenmekten başlayalım ve alfabeyi öğrendiğinizi varsayalım. Ardından elinize kalem kağıt alıp hem Fransızca yazmayı geliştirmek için hem de yazım kurallarını öğrenmek için “Fransızca kendini tanıtma” yazısı yazalım. Fransızca kendinizi tanıtmak size daha çok kelime ve kural öğrenmeniz açısından büyük fayda sağlayacaktır. Bazı kuralları daha da pekiştirmiş olacağınızı göreceksiniz. Kendinizi tanıtırken kullanacağınız kelimeler sizinle de özdeş olacağı için ezberlemesi daha kolay olacaktır. Bu yüzden Fransızca dilini öğrenirken kendinizi tanıtma yazısı yazmanızı mutlaka öneriyoruz.

Fransızca Kendini Tanıtma Metni

Fransızca kendini tanıtma yazılarının sizi Fransızca dili konusunda geliştireceğini ve yazarak bazı şeyleri daha iyi pekiştireceğinizi daha önce söylemiştik. Bu yüzden size örnek olsun diye birkaç tane kendini tanıtma örneği vermek istedik:

  • Mon prénom est Ecem et mon nom est Batur. Je suis née le 23 avril. J’ai 17 ans. Je vais au lycée scientifique. Je suis de grande taille, je joue au basketball. J’ai les yeux bleus. Je suis mince.
  • Benim adım Ecem soyadım Batur. Ben 23 Nisan’da doğdum. 17 yaşımdayım. Fen lisesine gidiyorum.Uzun boyluyum, basket oynuyorum. Mavi gözlere sahibim. Zayıf birisiyim.
  • Je m’appelle Fatmanur. Je suis d’Istanbul et j’habite à Istanbul. J’ai 24 ans. J’aime lire des livres et écouter de la musique. Et aussi nager… Je regarde. Mes meilleurs amis sont Ecem et Merve.
  • Benim adım Merve. İstanbulluyum ve İstanbul’ da yaşıyorum. 24 yaşındayım. Kitap okumayı seviyorum ve müzik dinlemeyi. Yüzmeyi de… En iyi arkadaşlarım Ecem ve Merve.

Fransızca Kendini ve Aileni Tanıtma

Fransızca kendimizi tanıtabilmek için Fransızca dilinin temel bilgilerini bilmemiz gereklidir. Şimdi Fransızca kendini tanıtma ve Fransızca aileni  tanıtma üzerine örnekler verelim:

  • Je m’appelle Deniz, je suis né à Izmir en 1997, le nom de ma mère est Aylin et le nom de mon père est Oğuz. Ma mère est directrice de holding et mon père est ingénieur. J’ai étudié à l’école primaire Peyami Safa et au lycée Atatürk. 
  • Ben Deniz 1997 yılında İzmir’de doğdum; annemin adı Aylin, babamın adı ise Oğuz’dur. Annem holding müdürü, babam ise mühendistir. 
    Peyami Safa İlköğretim Okulu’nda, liseyi Atatürk Lisesi’nde okudum.
  • Bonjour, je m’appelle İrem, je suis née le 29 mars 2006. J’étudie au collège Okyanus. Le nom de ma mère est Safiye et le nom de mon père est Serkan. Ma mère est vétérinaire, mon père travaille dans le commerce. 
  • Merhabalar, ben İrem, 29 Mart 2006 tarihinde doğdum. Okyanus Kolejinde okuyorum. Annemin adı Safiye babamın adı ise Serkan’dır. Annem veteriner, babam ticaret ile uğraşıyor.

Fransızca Kendini Tanıtma Dil Öğrenmede Yardımcı Olur Mu ?

Fransızca kendinizi tanıtmak size daha çok kelime ve kural öğrenmeniz açısından büyük fayda sağlayacaktır.

Fransızca Kendini Tanıtma Metnini Nereden Bulabilirim ?

Bu konuyla ilgili olarak web sitemizden ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz.

Call Now Button
Ortadogulular İngilizcekursu Tuncsuditol Palmahukuk Ceyhunguvel Naciözkan Hakanmert Mervekolman Prodor MustafaKök Kayakocvib