Fransızca Öğrenmek İçin Ne Yapmalı ?

Cagridilokulu

Fransızca konuşabilen biri olmak bizce +1 puan. Neden mi? Çünkü Fransızca öğrenmek ufkunuzu genişletir, belki bulunacağınız birçok yerde size büyük bir kolaylık sağlar veya ek gelir için kullanabileceğiniz bir yöntem olabilir. Dünyada ortalama 420 milyon kişinin bildiği bu dil aynı zamanda dünyada öğrenilen ikinci yabancı dildir. Peki durum böyleyken aklımıza şu soru geliyor: Fransızca öğrenmek için ne yapmalı? Fransızca öğrenmek için birçok farklı yol bulunuyor aslına bakarsanız. Bu yöntemlerden bazılarını sayalım: Bir kurumla belli bir ücret karşılığında ders alabilir, kendi başınıza evde öğrenebilir, telefonunuza Fransızca dilini öğreten uygulamalar indirebilir ve bunun gibi birçok yolu seçerek öğrenebilirsiniz. Fransızca müzik dinlemek, film ve dizi izlemek, kitap okumak, Fransızca konuşulan ülkeleri ziyaret etmek de Fransızcayı pratik olarak öğrenmenin yollarındandır diyebiliriz. Bu dili öğrenmeye isteğiniz varsa Fransızca öğrenmenin zor olduğunu söyleyenleri umursamayarak bir an önce söylediğimiz yöntemleri kullanarak öğrenmeye başlayabilirsiniz. Bizden size tavsiye: Sık sık not almayı, pekiştirmelerle öğrendiklerinizi tekrar etmeyi ve aksan için bol bol Fransızca kelime dinlemeyi unutmayın. 

Fransızca Öğrenmek Ne Kadar

Fransızca öğrenmek için ne yapmalı?” diye sorup durmak yerine artık harekete geçip bu dili öğrenmek için gayret gösterelim. Fransızca öğrenmek kimi insana zor kimi insana kolay gelebilir yani kişinin isteğine, ilgisine, mecburiyetine, yeteneğine, çalışma saatlerine göre değişkenlik gösterir. Aynı şekilde bu etkenler zor veya kolay gelmesini etkilediği gibi öğrenme süresini de etkiliyor. Bu yüzden “Fransızca öğrenmek ne kadar sürer?” sorusuna kesin bir cevap veremeyiz. Fakat yine de dil bilimcilerin yaptığı kabaca çalışmalar sonucu bu sürenin ortalama 24-30 hafta arasında olacağını söylüyor. Bunun yanı sıra Fransızcanın seviyelerinden de bahsedelim: A1-A2 başlangıç seviyesinde basit kelimeleri biliyor ve sıkça kullanılan kelimeleri biliyor olacaksınız, B1-B2 seviyesinde Fransızca duyduklarınızı anlayacak, Fransızca yazılar yazabileceksiniz, C1 seviyesinde ise makaleler okuyup yorumlayabilecek hâle geleceksiniz. Tüm bu seviyelerin hangisinde bulunmak istediğiniz de öğrenme zamanınızın uzayıp kısalmasında bir etkendir. Sonuç olarak aslında Fransızca’yı ne kadar sürede öğreneceğiniz sizinle ilgili diyebiliyoruz bir çıkarım olarak. Sizin isteğiniz, hedefinize bağlı.

Fransızca Öğrenmek Ne İşe Yarar ?

Bugünlerde çoğu insan sadece çalıştığı iş için değil de seyahat, kendini geliştirmek, yeni bir kültürü tanımak, film ya da dizi izlerken altyazı okumamak, eğitim ya da sadece hobi olarak yabancı dil öğrenmek isteyebiliyor. Fransızca, dünya çapında öğrenmek için İngilizce’den sonra en çok tercih edilen dillerdendir.  5 kıtada konuşulan bu romatik dil 29 ülkenin resmi dilidir. Aynı zamanda Kanada’da ortalama 10 milyon, Amerika’da ise 2 milyon insan Fransızca konuşuyor denilebilir. Dolayısıyla Fransızca öğrendiğimizde dünyanın pek çok farklı yerinden insanla konuşabiliriz. Hem İngilizce hem de Fransızca bilmek çeşitli sektörlerde iş imkânı bulmamızı sağlıyor. Yani çok uluslu şirketlerde kariyer yapma şansı tanıyor size Fransızca bilmek. Aynı zamanda aşkın ve aklın dili olan Fransızca’yı öğrenmek analitik düşünceyi ve eleştirel düşünceyi de geliştirir denilebilir. Saydığımız Fransızca öğrenmenin yararlarından sonra, “Peki, Fransızca öğrenmek için ne yapmalı?” diye sorabilirsiniz kendinize. Fransızca öğrenmek için de dil eğitimi veren bir kurumdan yardım alabilir veya evde Fransızca ders içeriği olan videolu ders anlatımlarından yaralanabilirsiniz.

Fransızca Öğrenmek İçin Ne Yapmalı ?

Çağrı Dil Yabancı Dil Okulu sizlerin ihtiyaçlarınız ile ilgilenip en doğru eğitimi almanızda yardımcı olmaktadır. Web sitesinden ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Fransızca Öğrenmek Ne İşe Yarar ?

Eğitim ve Kariyer sürecinizde size yarar sağlar.

Call Now Button
Ortadogulular İngilizcekursu Tuncsuditol Palmahukuk Ceyhunguvel Naciözkan Hakanmert Mervekolman Prodor MustafaKök Kayakocvib