Fransızca Öğrenmek Zor Mu ?

Cagridilokulu

Fransızca öğrenmek isteyen birçok kişinin ilk olarak aklına şu soru geliyor: Fransızca öğrenmek zor mu? Kimi harflerinin farklılığı veya okunmasından dolayı çoğu kişi Fransızca öğrenmeyi zor olarak kabul ediyor. Bu yaygın ön yargının aksine Fransızca öğrenmesi kolay bir dildir diyebiliriz aslında. Sadece ince farkları olan bir dildir denilebilir. Bu yüzden de bu ince farklılıkları iyi anlamak Fransızca’da ileri seviyeye gelmemizi sağlayabilir. Fransızca dilini öğrenmeye hevesli olan bir kişinin bu dili öğrenmesi, derslerine çalıştığı ve bol tekrar yaptığı sürece çok kolay olacağına inanıyoruz. Birçok insanın “Fransızca öğrenmek zor.” sözleri ile daha en başta hevesi kırılsa da kimisi söylenilenlere karşı direnip öğrenmeye çalışıyor. Yine de bu seslere kulaklarını kapatanlar yani gerçekten Fransızcayı öğrenmek isteyenler o kadar zor olmadığını görüyorlar ve dilde kendilerini geliştiriyorlar.

Fransızca Zor Mu ?

Fransızca öğrenmek zor mu kolay mı kişiden kişiye göre değişir fakat heveslisine ve sıkı çalışanına kolay geleceğinden şüphemiz yok.
Fransızca dili “adların cinsiyetinin olması, telaffuzunun kompleks olması, gırtlak seslerinin olması ve bir sesin birçok farklı şekilde yazılabilmesi” gibi nedenleriyle pek çok kişi tarafından zor olarak kabul edilen bir dildir. Fransızca dilinin Latince’den doğan Romen dilleri grubuna ait bir dil olduğu biliniyor. Bunun yanı sıra bu dil, dünyada en çok konuşulan beşinci, İngilizceden sonra yabancı dil olarak öğrenilen ikinci, ticari anlaşmalarda üçüncü, bilişim alanında da dördüncü dildir. Dil bu kadar önemli yere sahipken bu dile “Fransızca öğrenmek bana ne fayda sağlayacak ki?” diyenler motivasyonunu en başta kaybedenlerdendir diyebiliriz. Fransızca isterse zor isterse kolay olsun bu dili öğrenmek sizinle, bakış açınızla ve azminizle ilgili.

Fransızca Öğrenmenin Kolay Yolu

Fransızca duyduğumuz üzere zor bir dil olarak biliniyor. Fransızca öğrenmek zor mu yoksa kolay mı olduğunu bir kenara bırakıp dili öğrenmeye başlayarak anlamaya çalışalım. Fransızca öğrenirken dilin ince detaylarına dikkat etmek işimizi kolaylaştırır. Eğer Fransızca’yı kolay bir şekilde öğrenmek istiyorsak şunları yapabiliriz: Fransızca müzik dinlemek, film veya dizi izlemek, masal kitapları okumak, podcast dinlemek, internetten Fransız arkadaş edinip onunla konuşmak, Fransızca kelime ezberlemek, sık sık not almak… Bu gibi yollar Fransızca’yı öğrenmenin ayaküstü en kolay yollarındandır. Söylediğimiz bu yolları kendi hobilerinize göre uyarlayabilirsiniz. Fransızca’yı öğrenmenin bir diğer kolay yolu da yabancı dil öğreten uygulamalar olabilir. Bu uygulamalar seviye seviye sizi ilerleterek dil öğrenmeyi oyun oynuyormuşçasına öğretiyor. Fransızca’yı öğrenmeyi kolaylaştırmak için Fransızca diline karşı olan bakış açımızı değiştirmenin de büyük faydası olacaktır. 

Yds Fransızca Zor Mu ?

YDS Fransızca’da başarılı olmak için Fransızca’yı akıcı bir şekilde konuşabilmeniz gerekmektedir. Fransızca’yı öğrenmek de zahmetli bir iş olarak görülmüştür çoğu zaman. Fransızca öğrenmek zor mu kolay mı, tartışılır bir konu diyebiliriz. Bunu belirlemek için Fransızca diline olan hevesiniz, temeliniz, çalışma saatleriniz, dilöğrenme beceriniz gibi şeyler göz önünde bulundurulmalıdır. Aynı şeyler YDS Fransızca için de geçerli aslında. Fransızcanızı ne kadar iyi bir seviyeye getirirseniz sınav başarınız da doğru orantılı bir şekilde artar. Sınava çalışanlar genel olarak nereden başlayacaklarını bilmiyorlar. Ayrıca kitap seçeneğinin az olmasından da şikayetçi olduklarını duyduk.Eğer böyle bir amacınız varsa bir kurumda Fransızca eğitimi görebilir veya internetteki uygulamalardan Fransızca öğrenebilirsiniz. Bol tekrar ve kelime ezberlemek size çok yardımcı olacaktır. Unutmayalım ki bir dili öğrenmenin anahtarı dinlemek ve gözlemlemektir diyebiliriz.

Fransızca Öğrenmek Zor Mu ?

Hayır birkaç ay içerisinde Öğrenilebilir. Doğru ve pratik eğitim için Çağrı Dil Yabancı Dil Okulu’na başvurabilirsiniz.
Detaylar web sitemizde.

Yds Fransızca Zor Mu ?

YDS sınavı bilgi isteyen bir sınavdır. Bu yüzden öncesinde çalışma gerektirir. İyi bir çalışma planınız olur ve sıkı çalışırsanız üstesinden gelebilirsiniz.

Call Now Button
Ortadogulular İngilizcekursu Tuncsuditol Palmahukuk Ceyhunguvel Naciözkan Hakanmert Mervekolman Prodor MustafaKök Kayakocvib